Trzech mężczyzn z powiatu strzeleckiego zatrzymanych za kradzież oleju napędowego

Trzech mężczyzn z powiatu strzeleckiego zatrzymanych za kradzież oleju napędowego

Podczas nocnej interwencji, policja zatrzymała trzech mężczyzn z powiatu strzeleckiego w momencie próby kradzieży paliwa. Zaskoczeni przestępcy nie zdążyli ukryć przygotowanych wcześniej do akcji kanistrów i węży do pompy paliwa. Łącznie na ich koncie było blisko 2 000 litrów skradzionego oleju napędowego. Teraz, za swoje czyny, mogą otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Niedawno, pod osłoną nocy, dyżurny komendy policji w Strzelcach otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzanej sytuacji na terenie jednego z przedsiębiorstw transportowych. Na terenie firmy pojawił się samochód osobowy, z którego wyszło trzech mężczyzn. Zaczęli oni kręcić się w okolicach zaparkowanych tam ciężarówek. Wcześniejsza kradzież 300 litrów paliwa sprawiła, że osoba zgłaszająca podejrzewała ponowną próbę takiej samej zbrodni.

Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce zgłoszenia. Szybko udało im się zlokalizować wskazane osoby, którymi byli mieszkańcy powiatu strzeleckiego – 39-latek, 36-latek i 29-latek. Zaskoczeni mężczyźni nie zdążyli ukryć dowodów swojego przestępstwa. W samochodzie mieli przygotowane sześć kanistrów na paliwo i dwa węże do jego pompowania. Przed przybyciem patrolu policji uszkodzili korek wlewu paliwa w jednej z ciężarówek, planując ukraść 140 litrów oleju napędowego.

Podczas postępowania wyjaśniającego, śledczy ustalili, że zatrzymani mężczyźni na początku stycznia dopuścili się podobnych czynów. Jak się okazało, skradziono wtedy 300 litrów paliwa o wartości około 2000 złotych z tego samego przedsiębiorstwa transportowego. Dodatkowo, z innej firmy transportowej ich łupem padło 1500 litrów paliwa, wartego blisko 10 000 złotych.

Mężczyźnom przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Teraz mogą im grozić surowe kary, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.