42-Letni mężczyzna z Wrocławia ukarany za atak na funkcjonariuszkę policji

42-Letni mężczyzna z Wrocławia ukarany za atak na funkcjonariuszkę policji

Rok temu do dynamicznego zdarzenia doszło we Wrocławiu, kiedy to 42-letni mężczyzna zaatakował interweniującą policjantkę. Czynem swoim naruszył nietykalność cielesną służb mundurowych, a także znieważył funkcjonariuszkę. Mimo poznania przez sąd wyroku, spróbował uciec przed wymiarem sprawiedliwości, co nie przyniosło mu jednak zamierzonego efektu. Funkcjonariusze, prowadzący jego poszukiwania, zakończyli je sukcesem – mężczyzna został odnaleziony i zatrzymany.

Policyjna komenda w Głubczycach angażowała się intensywnie w poszukiwania sprawcy. Z pomocą przyszli im również policjanci z Opola. Efekty ich współpracy stały się widoczne w ubiegłym tygodniu, kiedy to zatrzymano mężczyznę skrywającego się we własnym domu we Wrocławiu. Mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie listu gończego za gwałtowne zachowanie wobec policjantki.

Sytuacja miała miejsce rok temu, kiedy to ów 42-latek stał się agresywny podczas rutynowego legitymowania. Jak wynika z relacji, zaatakował on funkcjonariuszkę, uderzając ją wielokrotnie w brzuch i szarpiąc za włosy. Nie obyło się również bez słów niewłaściwych – mężczyzna kierował obraźliwe wyzwiska w stronę policjantki oraz jej kolegi z patrolu. Działania te spowodowały, że został skazany na karę pozbawienia wolności na okres jednego roku.

Kiedy prawo zaczęło go gonić, mężczyzna postanowił schować się przed wymiarem sprawiedliwości. Dobrze zaplanowane działania operacyjne policji z Głubczyc umożliwiły jednak ustalenie aktualnej lokalizacji 42-latka. Dzięki temu do jego aresztowania doszło w miejscu jego zamieszkania. Policjanci z Głubczyc, współpracujący z kolegami z Opola, zatrzymali wyraźnie zaskoczonego mężczyznę i doprowadzili go do aresztu śledczego, gdzie miał odbyć swoją karę.