Unia Opole zaczyna treningi. Wkrótce zagrają w Tauron Lidze

Unia Opole zaczyna treningi. Wkrótce zagrają w Tauron Lidze

Unia Opole przygotowuje się do Tauron Ligi i Grand Prix

Unia Opole to drużyna siatkówki kobiet, która uzyskała długo wyczekiwany awans. Wkrótce zadebiutuje w Tauron Lidze czyli najwyższej lidze w Polsce. Przed tym jednak czeka ich występ na Grand Prix, które odbędzie już za kilka dni. Drużyna przeszła kilka zmian, które trener przyjmuje z optymizmem i nadzieją.

Unia Opole zaczyna treningi. Jak sobie radzi?

Unia Opole niedługo zagra w Tauron Lidze, więc już teraz musi ciężko trenować. Będzie to debiut opolskich siatkarek, więc na pewno łączy się to z wielkimi emocjami i planami. Nic więc dziwnego, że zarówno im, jak i trenerowi Nicoli Vettoriemu zależy na tym, by zawodniczki były jak najlepiej przygotowane.

Trener drużyny przyznaje, że treningi zaczęły się bardzo powoli. Do tego skład drużyny nieco się uszczuplił, gdyż obecnie znajduje się w 75% siatkarek z dawnego składu. Trener jednak jest optymistycznie nastawiony oraz ciekawy, jak nowym zawodniczkom pójdzie adaptacja.

Jakie zmiany czekają opolskie siatkarki?

Siatkarki z Opola wezmą wkrótce udział w rozgrywkach z wyższej ligi. Oznacza to, że czeka je szereg zmian, gdyż każda liga rządzi się swoimi prawami. Zmiany te mogą się wydać nieistotne dla osoby, niezajmującej się na co dzień siatkówką, ale dla zawodnika różnica jest znacząca.

Chodzi między innymi o piłkę, którą gra się w najwyższej lidze. Różni się ona od pozostałych piłek, a zmianę taką czują wszyscy zawodnicy, którzy awansują z jednej ligi do wyższej. Drugą sprawą jest rodzaj parkietu, który diametralnie różni się od tych, na których grają siatkarze pozostałych lig. O to jednak Vettori się nie boi, a wręcz przeciwnie. Trener zapewnia, że na takim boisku nie tylko lepiej się gra, ale też mecz jest bardziej widowiskowy. Z tym się trudno nie zgodzić. Widowisko zapowiada się na najwyższym poziomie.

Kiedy Unia Opole zagra w Tauron Lidze?

Już 25 września rozpocznie się turniej Tauron Ligi. Od samego jego początku opolanki będą miały okazję pokazać, co potrafią, gdyż zagrają z Grupą Azoty Chemik Police, która jest obecnie mistrzem Polski. Wygrana z Mistrzem byłaby wielkim prestiżem dla Unii, choć trudno na ten moment określić, jakie są szanse zwycięstwa. Zawodniczki z Polic grają na najwyższym możliwym poziomie i tak łatwo nie dadzą odebrać sobie tytułu mistrza.

Drużyna z Opola na Grand Prix

Jeszcze zanim rozpocznie się nowy sezon Tauron Ligi, będziemy mieli okazję śledzić poczynania opolskiej drużyny w turnieju PreZero GrandPrix. Pierwszy mecz odbędzie się 29.07 w Gdańsku, a rywalem dziewczyn z Opola będzie Joker Świecie. Zbliżamy się wiec do dwóch bardzo ważnych rozgrywek sportowych, gdzie nie ma miejsca na pomyłki.