Wojciechów: Dzielny obywatel pomaga w zatrzymaniu pijanego kierowcy, który łamał zakaz prowadzenia

Wojciechów: Dzielny obywatel pomaga w zatrzymaniu pijanego kierowcy, który łamał zakaz prowadzenia

Czujny świadek interweniował na czas, aby uniemożliwić kontynuowanie jazdy nietrzeźwemu kierowcy. Pięćdziesięciotrzyletni mężczyzna miał niemal 3 promile alkoholu we krwi i prowadził samochód pomimo obowiązującego zakazu. Teraz 37-latek musi stawić czoła oskarżeniom o prowadzenie pojazdu w stanie upojenia alkoholowego podczas trwania zakazu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

25 listopada, w sobotnie przedpołudnie, policjanci z Olesna zostali wezwani do zgłoszenia o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierowcy volkswagena passata. Zdarzenie miało miejsce na parkingu przy sklepie spożywczym w Wojciechowie. Funkcjonariusze natychmiast skierowali się na miejsce zdarzenia.

Mieszkaniec powiatu kluczborskiego, który był świadkiem tego zdarzenia, dostrzegł niebezpieczne zachowanie kierowcy passata. Mężczyzna ten „zaanektował” część chodnika ograniczającego parking, a jego postawa sugerowała, że mógł być pod wpływem alkoholu. Dlatego świadek postanowił uniemożliwić mu opuszczenie miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia świadka. Badanie przy użyciu alkomatu wykazało, że 37-letni kierowca volkswagena miał we krwi prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo informacje z bazy danych policji ujawniły, że kierowca posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nietrzeźwy kierowca został przetransportowany do aresztu policyjnego, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Mężczyzna przyznał się do prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu pomimo obowiązującego mu zakazu. Teraz sprawą zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Podziękowania należą się świadkowi za jego zdecydowaną reakcję i powstrzymanie pijanego kierowcy przed kontynuacją jazdy. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stanowi ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet anonimowe zgłoszenie o osobie prowadzącej pod wpływem alkoholu może uratować czyjeś życie.