Wypadki na drogach powiatu opolskiego: nieprawidłowa jazda i brak odblasków przyczyną kolizji

Wypadki na drogach powiatu opolskiego: nieprawidłowa jazda i brak odblasków przyczyną kolizji

Na terenie powiatu opolskiego w ciągu jednego dnia doszło do dwóch zdarzeń drogowych, które mogły skończyć się tragicznie. Jako przyczyny tych incydentów ustalono nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz poruszanie się pieszo po niewłaściwej stronie jezdni bez odblasków. Na drogach panuje duże niebezpieczeństwo, dlatego apelujemy do wszystkich użytkowników o zachowanie szczególnej ostrożności i pełnej koncentracji podczas jazdy.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj popołudniu na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Łaziska. Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci z opolskiej jednostki szybko dotarli na miejsce. Okazało się, że 33-letnia kobieta z Opola Lubelskiego, kierując Doge Caravanem, zatrzymała się przed znakiem STOP, a potem wjechała na skrzyżowanie, co doprowadziło do kolizji z Peugeotem prowadzonym przez 34-latkę z Łazisk. Mimo groźnego wyglądu zdarzenia, obie kobiety odniosły jedynie ogólne potłuczenia. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego opolskiej jednostki kilka minut przed godziną 19:00. Dotyczyło ono potrącenia pieszego w miejscowości Grabówka. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że 67-letni mężczyzna poruszał się nieprawidłową stroną drogi, był ubrany na ciemno i nie miał na sobie elementów odblaskowych. Dodatkowo, badania wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście, również i to zdarzenie zakończyło się tylko ogólnymi potłuczeniami u poszkodowanego. Sprawca zdarzenia był trzeźwy.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników drogi o zachowanie ostrożności i koncentracji, zwłaszcza na skrzyżowaniach. Ponadto, zwraca uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, co znacznie poprawia ich widoczność dla kierowców. Chwila nieuwagi może przyczynić się do poważnych wypadków.