Za szybką jazdę i zbyt duże tempo – weekendowe podsumowanie działań policji na drogach Opola

Za szybką jazdę i zbyt duże tempo – weekendowe podsumowanie działań policji na drogach Opola

Podczas niedawnego weekendu, funkcjonariusze opolskiej straży miejskiej mieli pełne ręce roboty pilnując porządku na lokalnych drogach. Stan bezpieczeństwa na drogach nie był najlepszy, a to za sprawą kilku kierowców, którzy zdecydowali się łamać prawo, prowadząc swoje pojazdy z nadmierną prędkością. W rezultacie, dwie osoby zostały pozbawione prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 51 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo, pewien mężczyzna, który pędził swoim pojazdem z prędkością przekraczającą 90 km/h, dodatkowo okazał się być pod wpływem alkoholu. W przypadku pierwszych dwóch sprawców, skończyło się na surowych mandatach. Natomiast nietrzeźwy delikwent trafi przed sąd.

Dnia 9 grudnia, patrolujący główne ulice Opola policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę prędkości. Przed godziną 17:00, zatrzymali do kontroli kierowcę Opla, który poruszał się z prędkością 94 km/h, mimo że obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W trakcie kontroli drogowej wychodzi na jaw, iż mężczyzna, lat 41, jest pod wpływem alkoholu – wynik badania alkomatem to ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Zgodnie z prawem, za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Czeka go kara surowej grzywny, możliwość wieloletniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ryzyko kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia, 10 grudnia, opolscy stróże prawa zatrzymali dwóch dodatkowych kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalne tempo jazdy o ponad 51 km/h w obszarze zabudowanym. Na skutek pierwszej sytuacji, która miała miejsce około godziny 12:30 w miejscowości Żelazna, zatrzymano 62-letniego kierowcę Skody. Mężczyzna pędził swoim samochodem z prędkością wynoszącą 111 km/h pomimo, że znalazł się na terytorium obszaru zabudowanego. Za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy oraz musiał zapłacić mandat w wysokości 2000 złotych. Dodatkowo na jego koncie pojawiło się 14 punktów karnych.

Niedzielny wieczór, zaraz po godzinie 23:30, to czas drugiego zatrzymania. Wtedy to na jednej z opolskich ulic, 20-letni kierowca Audi jechał z prędkością 102 km/h. W tym miejscu ograniczenie prędkości wynosiło 50 km/h. Poza utratą prawa jazdy, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał dodatkowe 13 punktów karnych.

Chcemy przypomnieć, że nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników prowadzących do wypadków drogowych. Dlatego policjanci na co dzień kontrolują tempo poruszania się pojazdów na naszych drogach. Ważne jest, abyśmy wszyscy dbali o bezpieczeństwo na drogach, dostosowując prędkość do warunków na drodze i przestrzegając ograniczeń wynikających z obszarów zabudowanych.