Zagadka nieoczekiwanego znaleziska w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Opolu

Zagadka nieoczekiwanego znaleziska w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Opolu

Podczas wykonywania prac porządkowych na terenie Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, zlokalizowanego przy ulicy Małopolskiej w Opolu, natrafiono na minę. Policjanci z opolskiej grupy dochodzeniowo-śledczej aktualnie są w trakcie ustalania, jakiekolwiek informacje na temat pochodzenia tego niebezpiecznego znaleziska.

Ta niewyobrażalna sytuacja miała miejsce w środę, 8 listopada, około godziny 12:00. Po odkryciu miny, natychmiast skontaktowano się z odpowiednimi służbami, a wszyscy uczniowie oraz personel szkoły zostali ewakuowani i odesłani do domów.

Młodszy aspirant Przemysław Kędzior, pełniący funkcję rzecznika prasowego komendanta miejskiego policji w Opolu, przekazał informację, że najbardziej prawdopodobne jest to, iż znaleziono minę ćwiczebną.

Dzień później, 9 listopada, saperzy z Brzegu dotarli na miejsce zdarzenia w celu bezpiecznego usunięcia i zniszczenia miny. Kędzior dodał, że teraz głównym zadaniem policyjnej grupy dochodzeniowo-śledczej jest ustalenie, skąd mina mogła się tam znaleźć.