Zaistniała groźna kolizja na DK45 w Bierdzanach: dwie osoby ranne, LPR pospieszyło na miejsce

Zaistniała groźna kolizja na DK45 w Bierdzanach: dwie osoby ranne, LPR pospieszyło na miejsce

W dniu 14 czerwca, w piątek, o godzinie 08:56 doszło do zdarzenia drogowego, które można określić jako niezwykle groźne. Miało ono miejsce na arterii komunikacyjnej znanym jako DK45. Konkretnie pomiędzy Opolem a Kluczborkiem, w miejscowości o nazwie Bierdzany. Zestawienie pojazdów, które brały udział w tym zdarzeniu obejmuje bus i dwa samochody osobowe.

Sytuacja była na tyle poważna, że konieczne było natychmiastowe wezwanie służb ratowniczych. Na miejsce przybyło wiele jednostek odpowiedzialnych za niesienie pomocy, wśród nich JRG Kluczbork, OSP Bierdzany, OSP Jełowa, JRG 1 Opole oraz wojskowa straż pożarna z Szumiradu. Poza tym na miejscu interweniowała policja oraz trzy karetki pogotowia. Na miejsce dotarło również lotnicze pogotowie ratunkowe, często określane skrótem LPR.

W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie osoby. Natychmiast po zaistnieniu wypadku zostały one przewiezione do szpitala. Przez cały czas trwania akcji ratunkowej, droga była zupełnie zablokowana. Na miejscu służby policyjne rozpoczęły pracę nad ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia, prowadząc intensywne śledztwo.