Dni Opola 2024: Wielkie miejskie święto pełne atrakcji dla każdego

Dni Opola 2024: Wielkie miejskie święto pełne atrakcji dla każdego

Cieszące się niesłabnącą popularnością Dni Opola 2024 oficjalnie zaczęły się dzisiaj i potrwają aż do 16 czerwca – niedzieli. Z roku na rok, to miejskie święto przyciąga nie tylko mieszkańców Opola, ale również gości spoza miasta. Tegoroczna edycja obfituje w wiele okazji do zabawy, koncertów czy warsztatów, które rozwijają różnego rodzaju talenty. Najważniejszym punktem programu jest jednak koncert Artura Rojka.

Podczas całego weekendu na terenie miasta będzie można cieszyć się z różnych atrakcji. Dzieci znajdą coś dla siebie w Parku Przy Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie czekać na nie będą m.in. zjeżdżalnia, basen z kulkami i warsztaty artystyczne. Dodatkowo od godziny 16:00 do 21:00 będą miały miejsce występy i zabawy taneczne.

Na Placu Wolności również nie zabraknie animacji, zabaw i warsztatów dla najmłodszych. Dzieci będą mogły również cieszyć się dmuchańcami, korzystać z fotobudki oraz brać udział w innych atrakcjach. Na scenie zagozczą uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS, a także „To Muzyka” – Chór OPUS-owcy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu.

Ważnym punktem programu jest koncert Artura Rojka, który rozpocznie się o godzinie 21:00 w Opolskim Amfiteatrze. Niestety, bilety na ten występ zostały już wyprzedane.

Sobota i niedziela to kolejne dni zapełnione atrakcjami. Wśród nich znalazły się m.in. zawody strażackie Opole Toughest FireFigther oraz turniej piłkarski Odra Business Cup, organizowany z okazji 79 urodzin klubu OKS Odry Opole. Na terenie stadionu oraz podczas zawodów strażackich będą czynne ogromne strefy rodzinne pełne różnorodnych atrakcji dla najmłodszych.

Wieczorem o 19:00 na rynku odbędzie się koncert Piotra Bukartyka pod tytułem „40 lat z hakiem”. Dodatkowo planowane są biegi charytatywne oraz bieg z okazji 79. urodzin Odry Opole.

W niedzielę wracamy na moment do atmosfery festiwalowej – na rynku zostanie odsłonięta kolejna gwiazda na Opolskiej Alei Gwiazd. Tym razem to Magda Umer dołączy do grona najjaśniejszych polskich artystów. Później, o godzinie 14, zostanie zaprezentowany nowy mural upamiętniający 79 urodziny klubu OKS Odry Opole.

Na zakończenie świętowania, o godzinie 18, Magda Umer zagra specjalny koncert w Muzeum Polskiej Piosenki. O godzinie 19 na rynku wystąpi Zespół TRĘ VOCI.