Zatrzymania w sprawie serii kradzieży zabawek na terenie Opola – czwórka podejrzanych usłyszała zarzuty

Zatrzymania w sprawie serii kradzieży zabawek na terenie Opola – czwórka podejrzanych usłyszała zarzuty

Z czterech zatrzymanych przez policję osób, w wieku od 26 do 32 lat, wywodzących się z województwa śląskiego, podejrzewa się o liczne kradzieże. Wszystko rozpoczęło się na początku marca na obszarze Opola, gdzie przestępcy celowali głównie w zabawki marki Lego oraz inne markowe produkty przeznaczone dla dzieci. W operacji zatrzymania uczestniczyli również policjanci z Zabrza. Każdemu z czwórki podejrzanych postawiono po trzy zarzuty dotyczące kradzieży, a dodatkowo 32-latek usłyszał zarzut nieprzestrzegania zakazu prowadzenia pojazdów. Jeśli zostaną uznani za winnych, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Opola od początku marca borykali się z serią zgłoszeń dotyczących kradzieży artykułów dla dzieci ze sklepów na terenie miasta. Przeważnie ofiarami przestępstw były klocki Lego, hulajnogi i inne markowe zabawki. Straty zgłaszane przez sklepy wyniosły ponad 15 000 złotych.

Policjanci pracujący nad tymi sprawami szybko skierowali swoje śledztwo w stronę województwa śląskiego. W trakcie prac nad tą sprawą, funkcjonariusze z Opola nawiązali współpracę z kolegami z Zabrza.

10 kwietnia, dzięki intensywnej pracy operacyjnej, policjanci z Opola zatrzymali cztery osoby. Był to dwóch mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 26 do 32 lat, wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich przedmioty, które najprawdopodobniej pochodzą z przestępstw i są warte 5 000 złotych. Zebrany materiał dowodowy umożliwił postawienie każdemu z podejrzanych po trzy zarzuty kradzieży, a 32-letniemu mężczyźnie dodatkowo zarzucono prowadzenie samochodu pomimo sądowego zakazu.

Tym, którzy zostaną uznani za winnych popełnienia przestępstw kradzieży, grozi teraz do 5 lat więzienia.