22. edycja Poloneza Maturzystów na opolskim rynku – zaproszenie na wydarzenie 31 stycznia

22. edycja Poloneza Maturzystów na opolskim rynku – zaproszenie na wydarzenie 31 stycznia

Opolski rynek na pewno będzie tętnić życiem, kiedy po raz dwudziesty drugi maturzyści zgromadzą się tam, aby w rytmie poloneza świętować zbliżające się egzaminy dojrzałości. Wgłębiona w lokalne obyczaje legenda głosi, że wspólne wykonanie tego tradycyjnego tańca przynosi fortunę na maturze. Instytucje odpowiedzialne za organizację eventu to Miasto Opole, redakcja Gazety Wyborczej z Opola oraz Uniwersytet Opolski.

Tegoroczny Polonez Maturzystów będzie wyjątkowy nie tylko dla samych uczniów. W tańcu wezmą również udział prezydent miasta Opole, Arkadiusz Wiśniewski, rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk, Miss Polonia 2023 – Ewa Jakubiec oraz aktor znany z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, Andrzej Mikosza.

Polonez na rynku to nie tylko okazja do wspólnego tańca, ale także do zrobienia grupowego zdjęcia. Fotografia zostanie uwieczniona z okna ratusza i opublikowana w lokalnym wydaniu „Gazety Wyborczej” 2 lutego. Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowe certyfikaty. Przed rozpoczęciem poloneza planowane są również konkursy z cennymi nagrodami – do wygrania są bilety do kina Helios, Meduzy, Teatru Lalki i Aktora, Teatru im. Jana Kochanowskiego, Galerii Sztuki Współczesnej, zaproszenia na koncerty do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki oraz vouchery do Kofeiny 2.0.

„Miło mi będzie ponownie poprowadzić ten taneczny korowód. Mam nadzieję, że długotrwała tradycja okaże się szczęśliwa dla tegorocznych maturzystów i przyniesie im powodzenie w egzaminach! Spotkajmy się wszyscy pod Ratuszem o południu”- zachęca prezydent Wiśniewski.