Rozpoczęcie kolejnej etapu modernizacji ul. Krapkowickiej w Opolu – plany gotowe

Rozpoczęcie kolejnej etapu modernizacji ul. Krapkowickiej w Opolu – plany gotowe

Planowane są dalsze działania na rzecz rozbudowy ulicy Krapkowickiej, która jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych Opola. Kompletna dokumentacja projektowa dotycząca tej inwestycji została już opracowana.

Przedmiotem najbliższego przedsięwzięcia jest odcinek drogi liczący około 250 metrów, rozciągający się od ulicy Bolkowskiej do dróg prowadzących do najbliższego supermarketu i ronda przy Politechnice Opolskiej. Głównym celem projektu jest poszerzenie tego odcinka drogi o jeden metr – z obecnych 5,5 metra do 6,5 metra. Jak wyjaśnia rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, Mariusz Chałupnik, poszerzenie to pozwoli na swobodny przejazd autobusom należącym do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

W ten sposób, planowana inwestycja wpisuje się w strategię modernizacji infrastruktury transportowej miasta. Wcześniejsza część ul. Krapkowickiej została już zmodernizowana i przystosowana do obsługi komunikacji miejskiej. Dodatkowo, powstaje tam Centrum Przesiadkowe Opole-Południe, które będzie mieściło pętlę autobusową MZK.

Projekt przewiduje również poprawienie warunków zjazdu z mostu im. Halupczoka, przy którym planowane jest utworzenie wyniesionego przejścia dla pieszych, wraz z przejazdem dla rowerzystów. Początek prac jest zależny od warunków pogodowych.