31-latek z Opola oskarżony o znęcanie się nad rodziną

31-latek z Opola oskarżony o znęcanie się nad rodziną

Siły policyjne z Opola zabezpieczyły 31-letniego obywatela, oskarżonego o przemoc wobec swojej partnerki i ich trzyletniego syna, trwającą przez wiele miesięcy. Sąd na podstawie wniosku śledczych postanowił tymczasowo umieścić podejrzanego w areszcie. Oczekuje go potencjalna kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Pod koniec września, informacje o domowej przemocy dotarły do policji. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, ofiara była tak przerażona, że nie była zdolna do prowadzenia rozmowy ze stróżami prawa.

Śledztwo wykazało, że mężczyzna, będący partnerem ofiary i ojcem jej dziecka, przez okres ponad roku stosował zarówno fizyczną, jak i psychiczną przemoc wobec swoich najbliższych. Przemoc miała być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak brak posłuszeństwa czy brak funduszy na hazard.

Oskarżony został postawiony przed zarzutami maltretowania najbliższych. Podczas przesłuchania przyznał się do winy, ale odmówił udzielenia dodatkowych wyjaśnień na ten temat. Na wniosek prokuratora, a także zgodnie z decyzją sądową, 31-latek został umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy. W przypadku skazania za postawione mu zarzuty, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.