Sąd skierował Arkadiusza S. do aresztu za śmiertelny atak na rowerzystę

Sąd skierował Arkadiusza S. do aresztu za śmiertelny atak na rowerzystę

W Opolu orzeczono tymczasowy areszt wobec Arkadiusza S., który jest podejrzany o śmiertelne pobicie mężczyzny poruszającego się na rowerze. Incydent miał miejsce pod koniec sierpnia bieżącego roku. Ofiara, po odniesieniu poważnych obrażeń ciała, zmarła w szpitalu dwa tygodnie po ataku.

Na terenie wsi znajdującej się w granicach gminy Polska Cerekiew (województwo opolskie) doszło do dramatycznego zdarzenia. Badania przeprowadzone podczas dochodzenia wykazały, że Arkadiusz S. od jakiegoś czasu prowadził spór z Marianem K., ofiarą ataku.

Arkadiusz S., zauważając jadącego na rowerze Mariana K., podszedł do niego i zadał mu cios pięścią w twarz. W wyniku brutalnego uderzenia, rowerzysta przewrócił się na asfaltową drogę, co spowodowało złamanie kości czaszki i krwotok podtwardówkowy. Po dwóch tygodniach, mimo wysiłków medycznych, ofiara zmarła w szpitalu.

Oficjalnie oskarżono Arkadiusza S. o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który stanowił poważne zagrożenie dla życia i ostatecznie doprowadził do śmierci pokrzywdzonego. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił motywy, które skłoniły go do ataku. Na wniosek śledczych, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla podejrzanego.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu podkreśla, że Arkadiuszowi S. grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Postępowanie przeciwko niemu toczy się na podstawie prawa obowiązującego przed nowelizacją Kodeksu karnego, która weszła w życie 1 października 2023 r. Obecnie za popełnienie podobnego czynu grozi od 5 do 30 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego więzienia.