37-letni złodziej zatrzymany po serii włamań do ogródków działkowych w Opolu

37-letni złodziej zatrzymany po serii włamań do ogródków działkowych w Opolu

W godzinach nocnych między 21 a 22 stycznia, detektywi z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przejęli kontrolę nad 37-letnim mężczyzną, który mieszka na obszarze powiatu opolskiego. Zostanie odnaleziony i zatrzymany podczas powrotu z kolejnej serii włamań do ogródków działkowych w mieście Opole. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli różne przedmioty, które prawdopodobnie zostały skradzione, które były w posiadaniu mężczyzny. Dodatkowe dochodzenia przeprowadzone przez policjantów umożliwiły odzyskanie niektórych skradzionych dóbr, które podejrzany sprzedał w regionie łódzkim. Podejrzany, 37-latek, został oskarżony o 11 przestępstw związanych z kradzieżą z włamaniem oraz niszczeniem mienia na terenie ogródków działkowych w Opolu. Policjanci przyznają, że śledztwo to nadal trwa i nie wykluczają dodania do spisu zarzutów.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku, lokalna jednostka policji w Opolu zaczęła otrzymywać informacje dotyczące serii włamań i kradzieży w ogródkach działkowych. Intruz włamywał się do altanek i zabierał z nich wartościowe przedmioty, szczególnie narzędzia elektryczne. W niektórych przypadkach, jeżeli altanka nie zawierała nic cennego, złodziej po prostu niszczył zamki i klamki. Na podstawie tych informacji, lokalna policja zaczęła swoje dochodzenie.

Pracujący nad sprawą detektywi zaczęli identyfikować możliwych sprawców tych włamań i kradzieży. Przeanalizowali również techniki i metody używane przez przestępców podczas ich przestępstw. Zebrali dowody i ślady z miejsc włamań. Dzięki pracy operacyjnej, udało się zidentyfikować prawdopodobny czas i miejsce następnego włamania.

22 stycznia, kilka minut po północy, oficerowie wywiadu policyjnego przeprowadzili rajd na podejrzewanego mężczyznę. Jak się okazało, był on w trakcie powrotu z kolejnego włamania. 37-letni mężczyzna był zdecydowanie zaskoczony swoim zatrzymaniem. Policja znalazła skradzione przedmioty jak również narzędzia, które mogły być użyte podczas przestępstw, w jego samochodzie. Mężczyzna, który mieszka w powiecie opolskim, został zatrzymany.

W dalszej części postępowania, 37-latek usłyszał zarzuty dotyczące 11 włamań do ogródków działkowych w Opolu, które miały miejsce w grudniu i styczniu. Ofiary szacują swoje straty na ponad 12 000 złotych. Udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów, w tym te znalezione w samochodzie podejrzanego oraz te, które sprzedano w regionie łódzkim.

37-letni mężczyzna przyznał się do zarzutów. Został umieszczony pod nadzorem policyjnym i otrzymał zakaz opuszczania kraju. Za jego przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia. Policjanci prowadzący śledztwo twierdzą, że jest ono nadal otwarte i możliwe są dodatkowe zarzuty.