58-letni mężczyzna oskarżony o składanie propozycji seksualnej nieletniej online – grozi mu do 2 lat więzienia

58-letni mężczyzna oskarżony o składanie propozycji seksualnej nieletniej online – grozi mu do 2 lat więzienia

Mężczyzna w wieku 58 lat znalazł się w pułapce zastawionej przez policję, wierząc, że ma spotkać się z 14-letnią dziewczynką, której wcześniej zdążył już zaproponować kontakt seksualny za pośrednictwem internetu. Zgodnie z kodeksem karnym, czeka go teraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Otrzymawszy zgłoszenie w piątkowy wieczór, funkcjonariusze policji dowiedzieli się, że mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nawiązał kontakt z pełnoletnim mężczyzną na jednym z popularnych portali internetowych, udając 14-latkę. W trakcie prowadzonej korespondencji online, mężczyzna wyraził chęć spotkania się i zaproponował jej czynność seksualną. Planowane spotkanie miało odbyć się na terenie powiatu, w miejscu z dala od spojrzenia przechodniów.

Na podstawie otrzymanych informacji, policjanci z Kędzierzyna-Koźla szybko zorganizowali pułapkę. Kiedy mężczyzna dotarł na umówione miejsce, został powitany przez detektywów z komisariatu w Kędzierzynie-Koźlu. Zaskoczony 58-letni mieszkaniec województwa śląskiego został natychmiast aresztowany.

Podczas przeszukań osobistych oraz domowych przeprowadzonych u mężczyzny, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli m.in. laptop i dwa telefony komórkowe. Po spędzeniu nocy w policyjnym areszcie, mężczyzna został postawiony przed zarzutem składania propozycji czynności seksualnej drogą elektroniczną osobie poniżej 15 lat.

Następnego dnia funkcjonariusze przyprowadzili podejrzanego do prokuratury kędzierzyńsko-kozielskiej, gdzie podjęto decyzję o umieszczeniu go pod policyjnym nadzorem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.