Agresywna kobieta odpowie za kradzież alkoholu w supermarkecie

Agresywna kobieta odpowie za kradzież alkoholu w supermarkecie

Niespodziewane zdarzenie miało miejsce w jednym z popularnych supermarketów położonych w centrum Opola. Kobieta w wieku 38 lat, pod wpływem alkoholu, została przyłapana na kradzieży pewnej ilości butelek z alkoholem. Sytuacja zaostrzyła się, gdy podejrzana zaatakowała sprzedawcę uderzając go w twarz, po czym rzuciła się do ucieczki. Mimo chwilowego zniknięcia z miejsca zdarzenia, funkcjonariusze miejscowej komendy policji zatrzymali ją na jednej z pobliskich ulic.

+

Zgłoszenie o incydencie dotarło do dyżurnego Komendy Miejskiej w Opolu. Według informacji przekazanych przez mł. asp. Przemysława Kędziora, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu, pracownik sklepu otrzymał powiadomienie o możliwej kradzieży alkoholu kilkadziesiąt minut przed interwencją. Gdy próbował przeciwdziałać podejrzanemu zachowaniu kobiety, ta zaatakowała go, aby nie wypuścić ze swojej torby podróżnej skradzionych butelek alkoholu i uciekła z miejsca zdarzenia.

Podczas zatrzymania kobieta nadal wykazywała agresję. Została odwieziona na komisariat, gdzie pozostała do momentu wytrzeźwienia. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Po interwencji policji, 38-latka została postawiona w stan oskarżenia o rozbójniczą kradzież. Wobec niej prokuratura podjęła decyzję o objęciu jej policyjnym nadzorem oraz zakazała jej zbliżania się do poszkodowanego pracownika sklepu. Jeśli zostanie uznana za winną, grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.