Aktualizacja: nowe informacje na temat festiwalu

Aktualizacja: co z festiwalem w Opolu?

Aktualizacja: mimo kontrowersji dotyczących festiwalu w Opolu, nic nie wskazuje na to, aby miał się nie odbyć. Zaplanowany jest na dni 3-6 września i właśnie w tych dniach będziemy mogli usłyszeć znane gwiazdy polskiej estrady.

Jacek Kurski na temat festiwalu

Na temat festiwalu w Opolu pojawiło się niedawno kilka kontrowersji i zarzutów pod adresem TVP. Część osób opowiedziała się nawet za tym, aby władze Opola zerwały współprace z telewizją publiczną. Odniósł się do tego między innymi prezes telewizji Jacek Kurski. Przypomniał on, że festiwal jest ściśle związany z TVP. To właśnie na antenie tej stacji zawsze mogliśmy oglądać transmisję z wydarzenia. Zerwanie współpracy mogłoby więc, jak zdaje się sugerować pan Kurski, oznaczać zerwanie pewnej tradycji.

Aktualizacja: Kto zagra w Opolu?

Wśród gwiazd, które zagrają na scenie w Opolu, pojawią się Olga Bończyk, Ania Karwan, Sylwia Grzeszczak, Izabela Trojanowska, Kamil Bednarek, Janusz Radek, Halina Młynkova, Anna Dereszowska czy Varius Manx. Jest to tylko część wykonawców, ale jak widać są wykonawcy, którzy mimo niespokojnej atmosfery politycznej chcą wziąć udział w tym prestiżowym festiwalu.

Kontrowersji ciąg dalszy

Damian Maliszewski muzyk i dziennikarz nadal nawołuje gwiazdy do tego, aby nie występowały w Opolu. Zarzuca im, że robią to tylko dla pieniędzy, czym wspierają obecną władzę oraz podporządkowaną jej telewizje. Ma to dla niego znaczenie zwłaszcza w związku z tzw. lex TVN, które duża część Polaków uznaje za atak na media w Polsce. Według dziennikarza artyści, którzy zgadzają się na współpracę z TVP, przyczyniają się do tych działań.