Alarmujący przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze krajowej DK46

Alarmujący przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze krajowej DK46

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa na drogach. W dniu 7 listopada bieżącego roku, funkcjonariusze policji drogowej zatrzymali do kontroli 46-letniego mężczyznę. Kierował on samochodem osobowym marki Toyota, mając w swoim organizmie 1,30 promila alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie może zostać skazany na karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej, 6 listopada, policjanci patrolujący trasę drogi krajowej DK46 na terenie gminy Paczków zwrócili uwagę na pojazd marki Toyota. Około godziny 19:50 na odcinku pomiędzy Starym Paczkowem a Paczkowem zauważyli, że samochód ma niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Aby zgłosić ten problem kierującemu, postanowili go zatrzymać.

Niestety, okazało się, że brak światła oświetlającego tablicę rejestracyjną był najmniejszym z problemów kierowcy. Podczas rutynowej kontroli drogowej, funkcjonariusze policji drogowej z Nysy wyczuli od niego charakterystyczną wonią alkoholu. Na skutek tego podejrzenia, postanowili przeprowadzić badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Rezultat badania był alarmujący – 46-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie aż 1,30 promila alkoholu. Dodatkowo, nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem.

Teraz, za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie, mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.