Apel o ostrożność na drogach po groźnym wypadku w powiecie nyskim

Apel o ostrożność na drogach po groźnym wypadku w powiecie nyskim

W powiecie nyskim dzisiaj rano doszło do niebezpiecznego incydentu na drodze. Po tym zajściu służby ratunkowe apelują do wszystkich kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność i rozwagę podczas prowadzenia pojazdów.

W piątkowy poranek, dokładnie 22 grudnia, tuż po godzinie 6:00, alarmujące zgłoszenie wpłynęło do lokalnych jednostek ratowniczych. Dotyczyło ono zdarzenia drogowego, w którym brał udział tylko jeden samochód.

Tragiczny wypadek, który polegał na dachowaniu pojazdu, miał miejsce na trasie między miejscowościami Szadurczyce i Grabina. Pierwsi na miejscu byli strażacy, którzy natrafili na przerażający widok – samochód osobowy leżał przechylony na boku, w miejscu z dala od jezdni. W środku znajdowała się osoba poszkodowana. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby dostać się do ofiary. Bezpieczne wydobycie poszkodowanego z samochodu wymagało zaangażowania aż pięciu zastępów straży pożarnej.

Teraz to policja próbuje ustalić szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia. W międzyczasie również apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drodze.

Słyszymy, jak wołają: „Apelujemy do kierujących o cierpliwą i ostrożną jazdę. Pamiętajmy aby zmniejszyć prędkość i zwiększyć odległość od aut jadących przed nami tak aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia. Pamiętajmy, że droga mimo dodatnie temperatury bywa śliska. Bądźmy bezpieczni przed zbliżającym się okresem świąt”.