Bezpieczne zasady zachowania na ferie zimowe – spotkanie policyjek z uczniami PSP nr 2 w Opolu

Bezpieczne zasady zachowania na ferie zimowe – spotkanie policyjek z uczniami PSP nr 2 w Opolu

Okres ferii zimowych to czas, kiedy dzieci i młodzież korzystają z uroków zimy, relaksują się po intensywnym okresie nauki i odpoczywają w domowym zaciszu. Asp. Milena Kowalska oraz sierż. Agnieszka Depiak, policjantki z drugiego komisariatu w Opolu, podjęły się zadania przypomnienia uczniom klas od pierwszej do trzeciej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu o ważnych aspektach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Zaznaczyły szczególnie kwestię prawidłowego zachowania na drogach, konieczność posiadania odblasków oraz znalezienia bezpiecznej formy zabawy na stokach narciarskich czy podczas jazdy na sankach.

Dnia 9 stycznia, funkcjonariuszki Policji z Komisariatu II w Opolu spotkały się z młodymi uczniami PSP nr 2 w Opolu. Celem spotkania było przypomnienie najistotniejszych zasad i przepisów dotyczących bezpiecznego spędzania czasu podczas nadchodzących ferii, które miały rozpocząć się za kilka dni.

Podczas rozmowy z uczniami, asp. Milena Kowalska i sierż. Agnieszka Depiak zaprezentowały młodym ludziom szereg praktycznych rad dotyczących bezpiecznego zachowania się na stokach narciarskich, podczas jazdy na łyżwach, ale także w sytuacji, kiedy zostają sami w domu czy też bawią się na śniegu. Całe spotkanie miało na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa oraz swobody od niepotrzebnych trosk podczas zimowej przerwy od zajęć szkolnych.