Brak podgrzewanych boisk treningowych na nowym stadionie w Opolu – przeszkoda do awansu Odry Opole do Ekstraklasy?

Brak podgrzewanych boisk treningowych na nowym stadionie w Opolu – przeszkoda do awansu Odry Opole do Ekstraklasy?

Czy brak boisk treningowych z podgrzewaną płytą na nowo budowanym opolskim stadionie piłkarskim może stanowić barierę dla Odry Opole w drodze do piłkarskiej ekstraklasy? Takie pytanie zadają sobie miejscowi radni z PiS, którzy uważają, że klub może stracić szansę na otrzymanie licencji na grę w tej lidze. Jednakże, przedstawiciele Odry zapewniają, że są w stanie pokonać ten potencjalny problem.

Pierwsze wiadomości na ten temat pojawiły się dzięki TVP3 Opole. Radni partii prawa odnieśli się do sytuacji i oskarżyli urząd miasta o zaniedbanie podgrzewanych boisk treningowych w projekcie nowego stadionu o wartości 200 milionów złotych. „Chociaż to było przedstawione jako niezbędne warunki dla przyszłego gry Odry Opole w Ekstraklasie, te wymogi nie zostały spełnione. Klub grający w Ekstraklasie musi mieć dostęp do całorocznych, podgrzewanych boisk treningowych” – powiedział radny Sławomir Batko.

Dodatkowo, radni zadeklarowali, że zamierzają oficjalnie zadać to pytanie podczas najbliższej sesji rady miasta.

Nie czekając na oficjalną odpowiedź, Odra Opole odpowiedziała na pytanie radnych poprzez internetowe oświadczenie. Wskazywano tam, że Odra Opole ma już 3 boiska treningowe i instalacja podgrzewanej murawy zajmie maksymalnie pół roku. Koszt inwestycji wyniesie 3-4 mln zł. Ponadto podkreślono, że wymóg licencyjny dotyczący podgrzewanych boisk treningowych został wprowadzony po rozpoczęciu budowy Stadionu Opolskiego przez miasto. Klub jest przekonany, że przy dobrej współpracy z miastem ten wymóg zostanie spełniony bez problemów.

W opublikowanym oświadczeniu widnieje też informacja, że obecnie w Ekstraklasie gra kilka klubów, które nie mają boisk treningowych z podgrzewaną murawą.