Brak uprawnień do kierowania samochodem oraz niezapięte pasy bezpieczeństwa – interwencja policjantów w Nysie

Brak uprawnień do kierowania samochodem oraz niezapięte pasy bezpieczeństwa – interwencja policjantów w Nysie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Nysie zauważyli pewnego dnia podczas pełnienia służby kierowcę volkswagena, który zachowywał się w sposób budzący ich podejrzenia. Kiedy zatrzymali go do kontroli drogowej, odkryli, że mężczyzna, który znajdował się za kierownicą, nie posiada potrzebnych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Dodatkowo okazało się, że jeden z pasażerów nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Kontrola odbyła się wczoraj rano (04.04) w Nysie. W trakcie pełnienia obowiązków służbowych na terenie miasta, funkcjonariusze z nyskiej drogówki zwrócili uwagę na osobowego volkswagena jadącego po ulicy Otmuchowskiej około godziny 8:00. Zauważyli, że zarówno kierowca samochodu jak i jego pasażer jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Gdy funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę pojazdu, dowiedzieli się, że 25-letni mieszkaniec gminy Nysa, który prowadził samochód, nie ma prawa jazdy. Do tego, okazało się, że pojazd jest nieprzygotowany do jazdy, ponieważ nie przeszedł wymaganych badań technicznych. W związku z tym, policjanci sporządzili wniosek o ukaranie kierowcy, który trafi do Sądu Rejonowego w Nysie.

W volkswagenie znajdowało się także dwóch pasażerów. Jeden z nich, 56-latek, został ukarany mandatem za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Drugi pasażer, 28-letni właściciel pojazdu, który posiada prawo jazdy, również otrzymał mandat za zezwolenie na prowadzenie swojego samochodu osobie bez prawidłowych uprawnień.