Skandaliczne przestępstwa w Opolu: włamania, rozboje i zniszczenie mienia. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty

Skandaliczne przestępstwa w Opolu: włamania, rozboje i zniszczenie mienia. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty

Trzy osoby zostały aresztowane przez opolską policję pod zarzutem włamania, zniszczenia mienia i rozboju. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za swoje czyny, które mogą skutkować karą do 15 lat pozbawienia wolności. Jedno z aresztowań miało miejsce tylko kilka dni po zgłoszeniu incydentów.

17 marca, policja zarejestrowała zgłoszenie o rozboju, który miał mieć miejsce przy dworcu PKP w Opolu. Z informacji wynikało, że późnym wieczorem grupa nieznanych mężczyzn zaatakowała obywatela Indii. Napastnicy przewrócili go na ziemię i odebrali mu elektronikę oraz gotówkę o łącznej wartości przekraczającej 1 000 złotych, a następnie zbiegli z miejsca zdarzenia.

Opolscy detektywi natychmiast podjęli śledztwo w tej sprawie. Przesłuchali świadków, zabezpieczyli dowody i rozpoczęli poszukiwania potencjalnych sprawców.

Kilka dni później nadeszło zgłoszenie o włamaniu do samochodu marki Volkswagen, z którego skradziono trzy śrutówki i radio samochodowe. Właściciel pojazdu ocenił swoje straty na blisko 2 500 złotych. Jak się później okazało, sprawcy przestępstwa użyli skradzionych śrutówek do demolowania dwóch wiat przystankowych, co spowodowało straty rzędu 1 800 złotych.

Na podstawie zgromadzonych dowodów udało się połączyć te dwa przypadki i zidentyfikować podejrzanych o te czyny mężczyzn. Pierwszego z nich, 19-letniego mieszkańca gminy Tarnów Opolski, aresztowano 26 marca. Następnego dnia policja zatrzymała również dwóch pozostałych mężczyzn w wieku 21 i 22 lat.

Śledczy postawili 19-latkowi trzy zarzuty: rozboju, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Na wniosek policji i prokuratury młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Drugi z zatrzymanych, 22-latek, usłyszał zarzuty rozboju i kradzieży z włamaniem. W jego przypadku zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Obydwu grozi do 15 lat więzienia. Trzeci mężczyzna, jest podejrzany o włamanie i zniszczenie mienia. Za te czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.