Deszczowe dni i ciepłe temperatury sprzyjają wzrostowi grzybów w Opolskim

Deszczowe dni i ciepłe temperatury sprzyjają wzrostowi grzybów w Opolskim

Rosnące w opolskich lasach grzyby, dzięki ostatnim deszczowym dniom oraz ciepłej pogodzie, przyciągają miłośników tych leśnych darów. Ludzie z różnych miast, takich jak Opole, Brzeg, Olesno czy Kędzierzyn-Koźle, entuzjastycznie dzielą się swoimi najnowszymi zbiorami na grupie Facebook’owej „Grzyby na Opolszczyźnie”. Zobacz, które miejsca w województwie opolskim są najbardziej obiecujące pod kątem grzybobrania. Prezentujemy zdjęcia różnorodnych zbiorów w naszej galerii.

Mimo że niektóre gatunki grzybów mogą pojawić się już podczas wiosny, to jednak prawdziwy boom na te leśne przysmaki następuje na przełomie lata i jesieni. Szczególnie sprzyjają im warunki, gdy temperatura powietrza jest stosunkowo wysoka, a teren jest wilgotny.

Ostatnie sierpniowe deszcze, które nawiedziły nasz region, dawały nadzieję na udane zbiory grzybów. Wielu mieszkańców wykorzystało tę okazję do poszukiwania tych leśnych skarbów. Istnieją materialne dowody na to, że ich starania nie poszły na marne.

Entuzjaści grzybobrania chętnie dzielą się zdjęciami swoich znalezisk na grupie „Grzyby na Opolszczyźnie” na Facebooku. W ciągu ostatnich dwóch dni, członkowie grupy informowali o swoich znaleziskach z miejsc takich jak Dobrzeń Wielki, Zawadzkie, Olesno, Kędzierzyn-Koźle, Kadłub Turawski czy Jełowa.

Sabina Grzybowa, jedna z użytkowniczek Facebooka, publikuje informacje o swoich zbiorach również w swojej lokalnej grupie „Grzyby Brzeg i Okolice”.

Niestety nie dotarły do nas informacje o udanych zbiorach grzybów na południu regionu oraz w Borach Niemodlińskich. Mamy jednak nadzieję, iż powrót letnich temperatur powietrza połączony z dużą wilgotnością ściółki zapewni jeszcze lepsze warunki dla miłośników grzybobrania.