Opolski Rynek gości Męskie Granie 2023: spotkanie z muzyką

Opolski Rynek gości Męskie Granie 2023: spotkanie z muzyką

Opolski Rynek, w czwartek 17 sierpnia 2023 roku, stanie się miejscem spotkań dla fanów Męskiego Grania – festiwalu muzycznego, który cieszy się niebywałą popularnością i uznaniem na polskiej scenie. Kamper festiwalu o imponującej długości przekraczającej 12 metrów, zostanie zaparkowany pod ratuszem w celu promowania trasy koncertowej tego wydarzenia. Dokładnie o godzinie 16:00 miłośnicy muzyki będą mieli okazję wejść do środka pojazdu, eksplorować jego wnętrze i uwiecznić te chwile na zdjęciach.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla zwiedzających kampera specjalną niespodziankę – szansę na zdobycie dożywotniej wejściówki na koncerty Męskiego Grania. Obok pojazdu zostanie zorganizowana również strefa chillout oraz plenerowe mini kino, które będzie emitować filmowe materiały z poprzednich edycji festiwalu oraz dokumenty filmowe. Najważniejszym punktem programu tego dnia będzie jednak koncert grupy muzycznej ALERGEN, który rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 22:00.

Założony w Krakowie w 2005 roku, zespół Alergen ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, w tym m.in. zwycięstwo w konkursie „Zagraj z gwiazdami”. Dzięki temu mieli możliwość dwukrotnego wystąpienia na koncertach w renomowanej londyńskiej arenie o2 razem z Kombi i Ewą Farną oraz podczas jubileuszowego koncertu z okazji 35-lecia Lady Pank. Grupa miała także okazję supportować brytyjski zespół Sisters of Mercy podczas X Festivalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty, dzieląc scenę z Whitesnake! Wśród najnowszych sukcesów zespołu warto wymienić Grand Prix zdobyte na Międzynarodowym Festiwalu Carphatia 2021 w Rzeszowie za energetyczne i pasjonujące wykonanie utworu „Wszystko jedno” pochodzącego z ich najnowszego albumu.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu na opolskim Rynku!