Dwaj mężczyźni z Opola wpadli w zasadzkę policji z kilogramem narkotyków

Dwaj mężczyźni z Opola wpadli w zasadzkę policji z kilogramem narkotyków

W wyniku skutecznej operacji policyjnej, dwoje mężczyzn z Opola ujęto pod zarzutem posiadania i dystrybucji dużych ilości narkotyków. Dzięki tej akcji, blisko kilogram marihuany został usunięty z obrotu. Pakunki z suszem odkryto w różnych miejscach, w tym w wynajmowanym garażu.

Policyjną ścieżkę prowadzącą do 33-letniego mieszkańca Opola i jego cztery lata starszego towarzysza przetrzepali funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Opolu. Kryminalni ustalili miejsce, gdzie podejrzani mogli przechowywać narkotyki, po czym przygotowali pułapkę. W miniony poniedziałek – 16 października, kiedy 37-latek pojawił się przy wcześniej wytypowanym garażu, natychmiast został aresztowany.

Po przeszukaniu wynajmowanego garażu, policja odnalazła kolejne duże ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 gramów marihuany. Dodatkowe narkotyki ujawniono podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 800 gramów marihuany w tej sprawie.

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzutów. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wnioskował o aresztowanie mężczyzn. Śledztwo nadal trwa.