Eksplozja w centrum Zawady: policja prowadzi śledztwo

Eksplozja w centrum Zawady: policja prowadzi śledztwo

W sercu Zawady doszło do gwałtownego incydentu, który wywołał olbrzymie poruszenie. Patrol policji jak najszybciej dotarł na miejsce zdarzenia, a za nim przybyła grupa śledcza wraz z technikiem policyjnym. Ich główne zadanie polegało na zabezpieczeniu materiału dowodowego, w tym nagrań z miejscowych kamer monitoringu. Nie jest jeszcze jasne, czy sprawcy dopuścili się kradzieży gotówki.

Potężny huk w centrum Zawady to nie pierwszy taki przypadek. Siła detonacji była znacząca, czego konsekwencją było uszkodzenie szyby oraz drzwi wejściowych do pobliskiego sklepu. Na chwilę obecną nie ma pewności, czy sprawcy zdołali zdobyć jakiekolwiek pieniądze. Wiadomo jedynie, że ten sam bankomat był wcześniej celem próby wysadzenia, jednak złodziejom nie udało się wówczas zdobyć żadnej gotówki.

Zbóje stosują zazwyczaj podobny schemat działania, kiedy ich celem staje się bankomat. Przestępcy systematycznie umieszczają ładunki wybuchowe w godzinach nocnych, najczęściej między 2:00 a 3:00. Następnie wprowadzają do bankomatu mieszankę gazów i doprowadzają do eksplozji. W celu zmniejszenia ryzyka schwytania, wybierają na miejsce swoich działań mniejsze miejscowości.

Obecnie, funkcjonariusze policji przeglądają nagrania z kamer monitoringu, które zostały zainstalowane w banku oraz jego najbliższej okolicy.