Festiwal Roślin – zielona eksplozja w Toyota Park w Opolu

Festiwal Roślin – zielona eksplozja w Toyota Park w Opolu

Toyota Park w Opolu tętni życiem, a to za sprawą Festiwalu Roślin, który obecnie tam trwa. W ofercie znajdują się nie tylko rośliny doniczkowe, ale również wiele innych gatunków. Duże i małe okazy cieszą się zainteresowaniem kupujących.

– W naszym roślinnym rynku mamy do zaoferowania zarówno niedrogie, małe roślinki, jak i znacznie większe egzemplarze o wyższych cenach – wyjaśnia Amelia Kucharczyk, jedna z osób odpowiedzialnych za organizację festiwalu.

– Posiadamy także rośliny dla kolekcjonerów. Dostępne są też doniczki i różnorodne akcesoria do pielęgnacji roślin. Dodatkowo proponujemy różne typy nawozów. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania dotyczące tego, czy dana roślina dobrze u nas wyrośnie, to istnieje możliwość skonsultowania się z doradcą. Udzielamy porad na temat rodzaju podłoża dla konkretnego gatunku, jak często powinniśmy go podlewać i tym podobne kwestie. Najczęściej spotykane przez nas problemy dotyczą utrzymania rośliny, szczególnie jeśli chodzi o odpowiednie podłoże i dostateczne nasłonecznienie – dodaje Natalia Osowska, doradca ds. roślin.

Toyota Park, oprócz stoisk z kwiatami, jest również miejscem, gdzie można spotkać ekipę Radia Opole. Na terenie festiwalu znajduje się ich stoisko z gadżetami radiowymi. Festiwal Roślin przewidziany jest do godziny 18:00.