Sobotnie zdarzenie drogowe w Opolu na ul. Wrocławskiej

Sobotnie zdarzenie drogowe w Opolu na ul. Wrocławskiej

W Opolu, dokładniej na ulicy Wrocławskiej niedaleko lokalnej stacji paliw, miało miejsce zdarzenie drogowe. Wydarzyło się to w sobotę, dnia 7 października. Kierowca Toyoty, będący 62-letnim obywatelem Polski, wtargnął na skrzyżowanie podczas gdy widniało czerwone światło. Następnie doszło do zderzenia z BMW, które poruszało się prawidłowo po drodze. Za kierownicą BMW siedział obywatel Ukrainy. Mimo intensywności zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń.

Informacje o kolizji dotarły do Centrum Powiadamiania Ratunkowego około godziny 13:00. Sygnał został przekazany przez system e-call, automatyczne powiadamianie o wypadkach samochodowych. W odpowiedzi na zgłoszenie, trzy jednostki straży pożarnej oraz policja zostały natychmiast skierowane na miejsce zdarzenia.

Na pokładzie obu pojazdów znajdowało się łącznie troje uczestników tego zdarzenia. Pomimo dramatycznego przebiegu sytuacji, żadna osoba nie odniosła żadnych urazów cielesnych.

Po analizie zdarzenia, policjanci nałożyli na kierowcę Toyoty mandat karny. Kara wyniosła 1500 złotych oraz 10 punktów karnych dodanych do jego rekordu jazdy.