Groźny wypadek na drodze krajowej nr 94 – pieszy potrącony przez ciężarówkę

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 94 – pieszy potrącony przez ciężarówkę

Jedno z ostatnich zgłoszeń, które wpłynęło do strzeleckich służb ratunkowych w czwartek 25 stycznia br., dotyczyło tragicznego wypadku drogowego. Incydent miał miejsce na odcinku drogi krajowej nr 94 pomiędzy miejscowościami Izbicko a Suchodaniec, dokładnie na 206 kilometrze tej trasy. Wszystko rozegrało się około godziny 6.00 rano.

Na podstawie informacji uzyskanych od pierwszych osób, które przybyły na miejsce zdarzenia, ustalono, że kierowca samochodu ciężarowego potrącił pieszego. Mężczyzna przechodzący przez jezdnię miał zaledwie 23 lata. Pomimo natychmiastowej i profesjonalnej reakcji służb medycznych, lekarz, który dotarł na miejsce, musiał stwierdzić zgon poszkodowanego.

Kierujący ciężarówką 33-letni mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu. Wojskowe służby śledcze zabezpieczyły ciało młodego mężczyzny i przekazały je do sekcji zwłok. Z powodu prowadzonych prac na miejscu zdarzenia, kierowcy podróżujący tym odcinkiem drogi musieli skorzystać z objazdu przez miejscowość Otmice.

Pod nadzorem prokuratury, policja prowadzi dalsze dochodzenie w tej sprawie, aby ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.