Grupa mężczyzn włamała się do turbiny wiatrowej i zwinęła kable, powodując straty wynoszące 32 tysiące złotych

Grupa mężczyzn włamała się do turbiny wiatrowej i zwinęła kable, powodując straty wynoszące 32 tysiące złotych

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie trzech mieszkańców Śląska dokonało włamania do jednej z turbin wiatrakowych. Znajdujące się tam kable, o wartości blisko 32 tysięcy złotych, padły ich łupem. Policja działała szybko i sprawnie, zatrzymując sprawców tej przestępczej aktywności.

Zdarzenie to miało miejsce podczas wrześniowego miesiąca. Wkrótce po incydencie ofiara zgłosiła sprawę na lokalny komisariat, gdzie zadaniem do rozwiązania dla policjantów zostało odnalezienie sprawców i odzyskanie skradzionego mienia. Dzięki ich efektywnej pracy udało się zidentyfikować trzech podejrzanych – dwóch mężczyzn w wieku 28 i 34 lat oraz 27-latka, który kilka dni po kradzieży trafił do zakładu karnego, gdzie obecnie odbywa karę pozbawienia wolności.

Zebrany przez służby śledcze materiał dowodowy umożliwił postawienie zarzutów kradzieży z włamaniem dla wszystkich trzech mężczyzn. Dwie z nich – 28-latek i 34-latek – mogą teraz liczyć na karę do dziesięciu lat więzienia. W przypadku 27-latka sytuacja jest bardziej skomplikowana, ze względu na fakt, że jest recydywistą, a to oznacza możliwość otrzymania surowszej kary.