Incydent na blokadzie rolników pod Namysłowem: 34-latek potrącił protestującego

Incydent na blokadzie rolników pod Namysłowem: 34-latek potrącił protestującego

Efektem narastającej frustracji związanej z blokadami drogowymi, organizowanymi przez rolników, są coraz częstsze incydenty. Jeden z nich miał miejsce na drodze krajowej DK39 w Kamiennej nieopodal Namysłowa. Jak donosi miejscowa policja, 34-letni kierowca forda o dolnośląskich tablicach rejestracyjnych, podjął próbę sforsowania rolniczej blokady.

Starszy sierżant Łukasz Wróblewski z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie przekazał, że mężczyzna, zamiast zaczekać aż droga zostanie odblokowana, postanowił ją ominąć, korzystając z przeciwnego pasa ruchu. W wyniku tej akcji potrącił jednego z protestujących rolników.

W rezultacie 59-letni rolnik znalazł się na chodniku, obalony przez siłę uderzenia. Nieprzepisowo manewrujący ford nie zatrzymał się po incydencie, lecz kontynuował jazdę w kierunku Gręboszowa. Funkcjonariusze namysłowskiej policji, po przesłuchaniu zarówno poszkodowanego rolnika, jak i kierowcy forda, zrekonstruowali przebieg zdarzenia.

Obecnie Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie prowadzi postępowanie mające na celu pełne wyjaśnienie okoliczności tego incydentu.