Ponowny wysyp rolniczych protestów na ulicach Strzelców Opolskich powoduje znaczne utrudnienia

Ponowny wysyp rolniczych protestów na ulicach Strzelców Opolskich powoduje znaczne utrudnienia

Mieszkańcy Strzelców Opolskich muszą dzisiaj (16.02) zmierzyć się z zakłóceniami w ruchu drogowym. Centrum miasta, a konkretnie Droga Krajowa 94, stało się areną protestu rolniczego. W manifestacji uczestniczy około 50 ciągników rolniczych, które przemieszczają się od ronda przy ulicy Krakowskiej aż do miejsca, gdzie krzyżują się z ulicą Bocznicową.

Właściciele gospodarstw rolnych z Strzelców Opolskich już po raz trzeci decydują się na publiczną demonstrację swojej niezadowolenia. Ich wcześniejsze próby przyciągnięcia uwagi społeczeństwa na problemy sektora rolnego obejmowały wolne poruszanie się po ulicach miasta oraz blokowanie rond przy węzłach autostradowych w Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu. Planowany na dziś protest ma zakończyć swoje działania o godzinie 13:00.

Nie tylko mieszkańcy Strzelców Opolskich będą musieli jednak stawić czoła wyzwaniu związanemu z protestami. W najbliższy poniedziałek (19.02) utrudnienia czekają również residentów Kędzierzyna-Koźla. Od godziny 10:00 ruch pojazdów przez centrum miasta ma być utrudniony, a rolnicy zamierzają zablokować rondo przy wjeździe na obwodnicę północną. Mogą one potrwać nawet do 5 godzin.

Na koniec warto przypomnieć, że głównym powodem niezadowolenia rolników jest tzw. Zielony Ład oraz niekontrolowany import towarów z Ukrainy.