Joanna Łochowska z Budowlanych Opole pokazuje klasę na olimpiadzie

Joanna Łochowska z Budowlanych Opole pokazuje klasę na olimpiadzie

Joanna Łochowska z Budowlanych Opole odnosi sukcesy w Tokio

Joanna Łochowska reprezentuje nasz kraj na olimpiadzie w podnoszeniu ciężarów w kategorii 55 kg. Wyniki, jakie osiągnęła to 84 kg w rwaniu, 102 kg w podrzucie oraz 186 kg w dwuboju. Dało jej to pierwsze miejsce w rywalizacji grupy B, co jest olbrzymim sukcesem na skalę międzynarodową. Przed nami jeszcze grupa A, gdzie również będziemy mieli okazję zobaczyć popis najlepszych zawodniczek świata.

Podnoszenie ciężarów. Tokio

Polska zawodniczka okazała się bezkonkurencyjna w tegorocznych zawodach. Zaraz za nią w tabeli pojawiła się Kanae Yagi z Japonii i Rachel Leblanc-Bazinet z Kanady. Poza podium, ale wciąż z dobrymi wynikami znajdują się Chiang Nien-Hsin i Mary Kini Lifu. Tak wygląda ranking w Grupie B, a przed nami jeszcze rywalizacja w grupie A, która rozpocznie się o godzinie 12:50.

Warto zwrócić uwagę, że Joanna Łochowska reprezentuje nasz kraj w tej kategorii jako jedyna. Dostała więc bardzo dużą odpowiedzialność i rzadko spotykany przywilej. Ciężar tej odpowiedzialności jej jednak nie wystraszył i udało się jej pokazać prawdziwą klasę.

Kim jest Joanna Łochowska?

Joanna Łochowska ma na swoim koncie naprawdę wiele sukcesów. Ta 32-letnia sportswoman wygrała mistrzostwa Europy aż trzy razy. Nic dziwnego, że zakwalifikowano ją do olimpiady w Tokio, gdzie radzi sobie naprawdę świetnie. Mimo że jej wyniki na olimpiadzie nie są lepsze od tych, które osiągała w kraju, to wciąż robi wrażenie na rywalach oraz kibicach.

Pierwsze złoto na Mistrzostwach Europy zdobyła w 2017 r. podczas rozgrywek w Chorwacji. Przez następne dwa lata udało się jej obronić tytuł mistrzyni, najpierw podczas zawodów w Bukareszcie a następnie w Batumi. Próbowała także swoich sił w mistrzostwach Świata, gdzie niestety nie udało jej się osiągnąć aż tak dużych sukcesów. W 2010 w Koyang udało jej się zająć 10. miejsce. Mimo to międzynarodowa pozycja Łochowskiej jest już kwestią bezdyskusyjną, co potwierdziła tegoroczna olimpiada.

Budowlani Opole

Budowlani to klub sportowy, który istnieje od 1989 roku. Jego wychowankowie osiągnęli spore sukcesy na arenie ogólnokrajowej, a także poza granicami naszego państwa. Jeśli chodzi o tę pierwszą kategorię, to KS „Budowlani” zdobył łącznie 17 medali Drużynowego Mistrza Polski Seniorów, ale to wciąż małą liczna w porównaniu z indywidualnymi Mistrzostwami Polski Seniorów. Podczas tych zawodów sportowcy z Opola zdobyli aż 124 złote medale. Liczba srebrnych i brązowych medali, z którymi udało się wrócić opolskim zawodnikom, to kolejno 46 i 30.

Jeśli zaś chodzi o międzynarodowy prestiż, to warto zauważyć, że to właśnie opolska drużyna bardzo często pojawia się na wielu światowych imprezach. Jej zawodnicy biorą udział w mistrzostwach Europy, igrzyskach olimpijskich a także mistrzostwach świata. Moc tego klubu wcale nie słabnie, a jedynie się potwierdza. Tegoroczny występ Joanny Łochowskiej udowodnił, że KS „Budowlani” to nie jakiś przeciętny lokalny klub, ale prawdziwy gigant w międzynarodowym sporcie.