Kolizja na drodze: kobieta za kierownicą seata i rowerzystka ukarane mandatami

Kolizja na drodze: kobieta za kierownicą seata i rowerzystka ukarane mandatami

W Opolu doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły dwie kobiety – jedna za kierownicą Seata Ibiza, a druga jadąca na rowerze. W wyniku zdarzenia obie panie zostały ukarane mandatami przez policję. Incydent miał miejsce na ulicy Spychalskiego.

Wydarzenie miało miejsce 20 września, tuż przed godziną 15:30. Kierująca Seatem Ibizą, wyjeżdżając z parkingu przy blokach mieszkalnych, doprowadziła do zderzenia z rowerzystką. Do incydentu dołączyli przypadkiem przejeżdżający ratownicy medyczni, którzy natychmiast poinformowali służby ratunkowe o zdarzeniu.

Ratownicy medyczni natychmiast sprawdzili stan zdrowia potrąconej rowerzystki. Mimo wszystko, 34-letnia kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Policja po przybyciu na miejsce zdarzenia dokonała oceny sytuacji i stwierdziła, że obydwie uczestniczki kolizji są winne.

Kierująca 26-letnia kobieta otrzymała mandat karny w wysokości 1020 zł, natomiast rowerzystka została ukarana mandatem w wysokości 200 zł za jazdę po chodniku – podał oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu. To zdarzenie ponownie przypomina o konieczności zachowania ostrożności i wzajemnego szacunku na drodze, zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów.