Muzyczne spotkania wiosny w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki

Muzyczne spotkania wiosny w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki

Wraz z nadejściem wiosennego sezonu koncertowego, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki otwiera swoje drzwi dla miłośników muzyki, prezentując niezapomniane wieczory pełne dźwięków i emocji. Zróżnicowany program i wybitni artyści, którzy pojawią się na scenie Sali Kameralnej, zapewnią niepowtarzalne doznania.

5 kwietnia na scenie pojawi się trio Łona x Konieczny x Krupa – szczeciński raper połączył siły z muzykami znanymi ze składu Siema Ziemia. W swoim debiutanckim albumie „TAXI” opisują społeczeństwo widziane przez szybę taksówki, dokumentując kulturowe przemiany ostatnich trzech dekad. Historie taksówkarzy, ich pasażerów i autentyczne spostrzeżenia Łony są podstawą tekstów utworów, przy tym wszystkim towarzyszy niepowtarzalna muzyka Koniecznego i Krupy.

6 kwietnia na scenie Sali Kameralnej zagości SKUBAS – twórca jednej z najpiękniejszych polskich ballad o absencji miłości. Artysta przedstawi swój czwarty album studyjny „W ogień”. Jego twórczość to podróż w głąb ludzkiej emocji, dotyka on tematów, które mają uniwersalne znaczenie. Kompozycje, które towarzyszą tekstom, wahają się od delikatnych i czułych po ciemne, niemal grunge’owe.

12 kwietnia w NCPP wystąpi NATALIA PRZYBYSZ, prezentując swoją wiosenną trasę „Do zobaczenia, do jutra”. Artystka na początku 2023 roku zabrała swój zespół oraz reżyserkę i fotografkę Silvię Pogodę na grecką wyspę Hydra, gdzie w specjalnym domu-studio powstała większość albumu. Całość ukończono po powrocie do Polski. Wynikiem tego procesu jest płyta wydana w październiku 2023 roku, która – jak mówi sama Przybysz – jest zapisem podróży w różnych kontekstach.

13 kwietnia odbędzie się pasjonujące i energetyczne ponad dwugodzinne przedstawienie: LED ZEPPELIN SHOW. Zeppelinians, zespół założony w 2016 roku przez fanów i profesjonalistów z miłości do muzyki LED ZEPPELIN, oferuje niesamowite doznania dla publiczności. Na czele składu stoi Maksymilian Kwapień, finalista 9. edycji The Voice of Poland. Zespół ma na swoim koncie występy zarówno w kraju, jak i za granicą.