Narodziny oceanarium w opolskim zoo

Narodziny oceanarium w opolskim zoo

Baseny w zoo w Opolu, które wcześniej były terenem zrujnowanego terrarium nie używanego od 1997 roku, są teraz przebudowywane na olbrzymie akwaria. Te akwaria, o imponującej łącznej objętości 300 000 metrów sześciennych, zostały już napełnione wodą i zaopatrzone w gatunki morskie. Stworzenia te nie tylko mogą swobodnie pływać na tak dużej przestrzeni, ale także cieszą się idealnym dla nich środowiskiem.

Owe morskie stworzenia to zarówno potężne rekiny, słynące z ich majestatycznego wyglądu i siły, jak i intrygujące płaszczki o unikalnym kształcie. Ale to nie koniec, bo baseny zamieszkają także koniki morskie, które są znane z ich niesamowitej urody. Te rozmaite gatunki stanowią zróżnicowany ekosystem zamieszkujący nowe akwaria.

Prezentowanie tych fascynujących morskich stworzeń to nie tylko atrakcja dla zwiedzających ale również doskonała okazja do nauki i pogłębiania wiedzy na temat fauny morskiej. Zespół specjalistów dbający o te morskie zwierzęta gwarantuje, że będą one traktowane z należytym szacunkiem i dbałością o ich dobrostan.

Te nowe akwaria stanowią miejsce pełne fascynującej nauki i rozrywki, które z pewnością przyciągnie wielu zwiedzających. Jest to wspaniała inicjatywa, która umożliwi bliższe poznanie morskiego świata. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Unii Europejskiej oraz programów współpracy transgranicznej, już na wiosnę będziemy mogli cieszyć się tym nowym obiektem.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola, komentuje, że otwarcie tego obiektu jest odrobinę opóźnione ze względu na konieczność adaptacji ryb do nowego środowiska.