Narodziny tygrysów w Zoo w Opolu – konkurs na imiona dla małych drapieżników

Narodziny tygrysów w Zoo w Opolu – konkurs na imiona dla małych drapieżników

Opolski ogród zoologiczny z radością ogłosił narodziny trzech tygrysich młodych, co stanowi znaczące osiągnięcie ze względu na rzadkość takich zdarzeń w środowisku niewoli. Trzy tygrysiątka to wszystko samce i po miesiącu od ich urodzenia nadszedł czas, aby nadać im odpowiednie imiona.

Kierownictwo zoo w Opolu zdecydowało się uruchomić konkurs na wybór imion dla nowych członków ich rodziny. Trzy braci różnią się między sobą, ale mają także swoje unikalne cechy. „Trzy małe tygrysy, które są nowymi mieszkańcami naszego zoo, rozwijają się bardzo dobrze. Już teraz zaczynają eksplorować swój wybieg pod czujnym okiem troskliwej matki. Ale jeśli przekroczą granice, muszą być gotowe na konsekwencje” – powiedział Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego zoo.

Aby uczestniczyć w konkursie, należy wysłać sugestie męskich imion zaczynających się na literę „O”, takich jak Olek, na adres e-mail: [email protected]. W treści wiadomości należy podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Propozycje imion będą przyjmowane do 27 października.

Właściwe jest pytanie, dlaczego ważne jest, aby imiona zaczynały się na literę „O”. Wynika to z faktu, że małe tygrysy w przyszłości prawdopodobnie zostaną przekazane do innych ogrodów zoologicznych poza Opolem. Dobrze by było, gdyby ich imiona odzwierciedlały miejsce ich urodzenia, stąd taki warunek konkursu.

Za kilka tygodni trzy młode tygrysy będą dostępne do obejrzenia przez publiczność w opolskim zoo. Obecnie są pod stałą opieką swojej matki, tygrysicy Umy.

Ostatecznie twórcy zwycięskich imion będą mieć szansę na częste spotkania z tygrysami, a nagrody w konkursie obejmują m.in. roczny karnet do zoo oraz osobiste, rodzinne wycieczki po ogrodzie zoologicznym z przewodnikiem.