Nowa trybuna na stadionie żużlowym

Nowa trybuna na stadionie żużlowym

Nowa trybuna już wkrótce powstanie na stadionie żużlowym

Nowa trybuna już wkrótce powstanie na stadionie żużlowym w związku z awansem żużlowej drużyny do pierwszej ligi. Kibiców czekają więc zupełnie nowe emocje i nowy poziom przeżywania meczów.

Co dokładnie jest w planach?

Wiele kibiców opolskiego żużla rozkłada koce i leżaki na zielonym nasypie, kiedy nie ma już miejsca na głównej trybunie. Ze względu na duże zainteresowanie rozgrywkami żużlowymi postanowiono, że w tamtym miejscu powstaną oficjalne miejsca dla kibiców. Trybuna będzie więc mieścić obok dobrze znanej trybuny „pod wieżą”.

Jak będzie wyglądać nowa trybuna? Wiemy, że na stopniach będą znajdować się siedzenia rozmieszczone w odstępach po 70 centymetrów. Długość całej trybuny ma wynieść ponad 130 metrów, a dzielić się będzie ona na kilka sektorów. Wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu ds. technicznych, Piotr Drelichowski, poinformował, że znajdzie się tam mniej więcej 1700 nowych miejsc.

Wyższa liga, nowe inwestycje

W planach jest ukończenie jej w trzecim kwartale tego roku, ale jeszcze nie wiadomo, czy się to uda. Dlaczego zdecydowano się na budowę akurat teraz? Otóż sekcja żużlowa Kolejarza Opole będzie miał wkrótce okazje zagrać w I lidze. Awans wiąże się z wejściem drużyny na zupełnie nowy poziom, co wiąże się z koniecznością rozbudowy infrastruktury.