OpenOpole – radosny i kolorowy festiwal już wkrótce

OpenOpole – radosny i kolorowy festiwal już wkrótce

Już za kilka dni w Opolu odbędzie się IV Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOPOLE 22′. Pozostałe edycje cieszyły się uznaniem i dużą frekwencją, więc pojawia się nadzieje, że tak samo będzie i  tym razem.

Gdy po raz pierwszy organizowano Festiwal Zdarzeń Artystycznych w Opolu, nie było pewności co do jego sukcesu. W końcu miasto kojarzy się głównie z festiwalem piosenki i wszystkie inne wydają się marną konkurencją. A jednak przyciągnął on dużą liczbę widzów, którzy wrócili do domów z zadowoleniem.

Sukces festiwalu oczywiście doprowadził do tego, że w następnych latach zaczęto go organizować ponownie. Teraz będziemy świadkami 4. edycji, a wszystko na to wskazuje, że w przyszłym roku ruszy kolejna.

Letnie festiwale w Opolu

Opole jest znane przede wszystkim ze swojego festiwalu piosenki. To jednak nie jedyne wydarzenie, w którym warto uczestniczyć w Opolu. W mieście tym odbywa się też wiele imprez plenerowych, na których warto się pojawić, aby zaznać trochę rozrywki.

Artyści bardzo chętnie odwiedzają Opole

Do Opola bardzo chętnie przyjeżdżają artyści, którzy pokazują swoje talenty na scenie. Nawet ci mniej znani przyciągają publikę, która dobrze się bawi pod sceną.

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi – wyjątkowy gość festiwalu

Na scenie pojawi się Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi, który pojawił się już rok temu. Teraz znów będzie można obejrzeć występy utalentowanych artystów, którzy zajmują się lalkami. I robią to naprawdę świetnie, czego dowodem są pozytywne reakcje uczestników festiwalu.

W tym roku będzie mogli obejrzeć dwa spektakle z użyciem lalek. Jednym z nich jest „Sokrates w piaskownicy”, którego filozoficzna treść opiera się na rozmowach z dziećmi dotyczących rzeczy ważnych.

Kolejną sztuką na scenie, jaką będziemy mogli zobaczyć, jest „Księżycowe opowieści”. Tutaj mamy historię nawiązującą do antropologicznych legend pochodzących z całego świata. Legendy te – jak sama nazwa wskazuje – dotyczą księżyca.

Pozostałe atrakcje na festiwalu

Choć Teatr Lalek Małe Mi cieszy się wielką popularnością, to nie jest on jedyną teatralną atrakcją festiwalu. Oprócz tego Opole odwiedzi Teatr A z Gliwic. Artyści z tej grupy wystawią na scenie „Bajkę o smoku Kubie”.