Opolski radiowóz w kolizji – film z miejsca zdarzenia trafia do sieci

Opolski radiowóz w kolizji – film z miejsca zdarzenia trafia do sieci

Zdjęcia z miejsca niecodziennego zderzenia w Opolu, gdzie radiowóz i samochód osobowy wpadły w kolizję, pojawiły się w internecie. Jak wcześniej informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce we wtorek, a mandat za nieprzestrzeganie sygnalizacji świetlnej został nałożony na kierowcę wykorzystującego pojazd policyjny.

Sytuacja na miejscu była poważna: radiowóz przewrócony na bok, uszkodzone auto osobowe oraz powalony słup z sygnalizacją świetlną. To wszystko były konsekwencje zdarzenia drogowego, które miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Oleskiej i Chabrów w Opolu. Pierwsze informacje o incydencie straż pożarna otrzymała około godziny 8:20 rano.

Na miejscu zdarzenia służby ustaliły, że sprawcą kolizji był kierujący radiowozem. Jak przekazał Polsat News podkomisarz Dariusz Światczak z opolskiej Komendy Miejskiej Policji, mandat za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej wynosi 1500 zł według aktualnej taryfikacji.

W całym incydencie uczestniczyły trzy osoby, a jedna z nich odniosła obrażenia.

W piątek, film ukazujący samo zdarzenie trafił do sieci. Dzięki miejskim kamerom monitoringu udało się uchwycić moment, kiedy to radiowóz wpada w kolizję z samochodem osobowym. Na nagraniu jasno widać, jak kierowca czerwonego forda nie miał najmniejszej szansy uniknąć starcia z pojazdem policyjnym.

Uderzenie miało taką siłę, że podbiło radiowóz do góry. Samochód policyjny frunął przez powietrze, obalając przy tym znak drogowy i niszcząc sygnalizator świetlny oraz kolejny znak drogowy.