Ratownicza interwencja na rzece Odrze: Ślepy pies uratowany z wody

Ratownicza interwencja na rzece Odrze: Ślepy pies uratowany z wody

W piątkowe przedpołudnie, dokładnie 11 sierpnia o godzinie 09:41, służby ratownicze zostały poinformowane przez niepokojących się przechodniów o sytuacji wymagającej interwencji. Zauważyli oni psa, który znalazł się w niebezpieczeństwie, pływając w rzece Odrze niedaleko ulicy Nysy Łużyckiej.

Dyżurny straży miejskiej, po otrzymaniu tego zgłoszenia, niezwłocznie skontaktował się ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu, mieszczącej się przy ulicy Budowlanych. Prosił ich o wsparcie w operacji ratunkowej, której celem było wyciągnięcie zwierzęcia z rzeki.

Zanim jednak ekipa ratownicza zdążyła dotrzeć na miejsce, jeden z mężczyzn zdecydował się podjąć odważną akcję. Wskoczył do wody i samodzielnie wydostał psa na brzeg. Ostatecznie jednak, dzięki szybkiej reakcji strażaków, udzielono mu pomocy w tej trudnej sytuacji.

Według informacji uzyskanych od jednego ze świadków, pies najprawdopodobniej był niewidomy, a jego właścicielką była starsza kobieta. Piesek najprawdopodobniej uciekł i wpadł do rzeki.

Mimo że ten incydent zakończył się szczęśliwie, służby ratownicze apelują o rozwagę i ostrożność. Zwracają uwagę na to, jak nieprzewidywalny i groźny może być żywioł wodny. Podkreślają też, że niewłaściwe działanie osób nieposiadających odpowiedniego przeszkolenia może prowadzić do poważnych konsekwencji.