Oszust z Opolu wyszukiwany przez policję za wypłatę pieniędzy wyłudzonych poprzez BLIK

Oszust z Opolu wyszukiwany przez policję za wypłatę pieniędzy wyłudzonych poprzez BLIK

W Opolu, funkcjonariusze policji poszukują mężczyzny, którego twarz została uchwycona na nagraniach monitoringu, gdy korzystał z bankomatu. Dokonał wypłaty pieniędzy, które pochodzą z przestępstwa. Podejrzany okazał się być oszustem, który zdobył te fundusze przez włamanie do konta na portalu społecznościowym kobiety i wyłudzenie od jej znajomej pożyczki.

Do incydentu doszło w sierpniu 2023 roku. Kobieta, której konto na Facebooku padło ofiarą ataku hakerskiego zgłosiła przestępstwo. Sprawca wtargnął na jej profil na popularnym portalu społecznościowym, a następnie podając się za nią skontaktował się z jedną z jej przyjaciółek za pomocą komunikatora internetowego.

Oszust, podszywając się pod pokrzywdzoną kobietę, poprosił znajomą o szybkie pożyczenie środków finansowych. Transakcja została przeprowadzona za pomocą kodu BLIK. Niezwłocznym następstwem tej oszukańczej operacji było wyprowadzenie gotówki z bankomatu zlokalizowanego przy ulicy Ozimskiej 189 w Opolu.

Pomimo gorliwych starań i podjętych działań przez policję, w tym udostępnienia zarejestrowanych na monitoringu wizerunków mężczyzny innym funkcjonariuszom, do tej pory nie udało się jeszcze ustalić jego tożsamości.