Podziękowania dla społeczników i organizacji z Opolszczyzny na VII gali „Opolszczyzna Aktywna Społecznie”

Podziękowania dla społeczników i organizacji z Opolszczyzny na VII gali „Opolszczyzna Aktywna Społecznie”

Na niedawnej VII gali „Opolszczyzna Aktywna Społecznie”, wielu odważnych i zdeterminowanych ludzi, którzy od lat angażują się w działalność społeczną, zostało uhonorowanych za swoją pracę. Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego, określił te osoby jako „cudotwórcy”, którzy potrafią dokonać wielkich rzeczy, mimo że otrzymują skromne dofinansowanie na poziomie 5,000, 6,000 lub nawet 10,000 złotych.

Zwycięzcą tytułu „Społecznika Roku Województwa Opolskiego” za rok 2022 został wybrany Andrzej Puławski, honorowy prezes OSP w Zagwiździu. Niemniej jednak, to nie koniec nagród. Tytuł „Super Społecznika Roku Województwa Opolskiego” za rok 2022 trafił do Tomasza Wojciecha Kłosia, który jest aktywny na rzecz gminy Strzeleczki. Dodatkowo, Joanna Kowol (nauczycielka z Opola), Anna Król (wolontariuszka w Jadłodzielni w Kluczborku) oraz Maria Kula (animatorka osób starszych w gminie Turawa) docenieni zostali za swoje działania i otrzymali wyróżnienia.

Podczas gali wręczono również nagrodę „Lider Ekonomii Społecznej” za rok 2022. Jej zdobywcą okazał się Klub Integracji Społecznej w Opolu /Re-Start. Wyróżnienia w tej kategorii przypadły Brzeskiemu Stowarzyszeniu Chorych na SM oraz Spółdzielni Socjalnej „Eco-Invest” z Opola. Na koniec gali, która odbyła się w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu, przyznano tytuł „Opolskiej Niezapominajki”, który trafił do Banku Żywności w Opolu. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Stowarzyszenie Europa Iuvenis, Stowarzyszenie Kulturalne Opole i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Opolskiego.