Poranek pełen wypadków i kolizji na drogach Opolszczyzny

Poranek pełen wypadków i kolizji na drogach Opolszczyzny

Województwo opolskie zaczęło poniedziałkowy poranek, 29 stycznia, od serii wypadków i kolizji drogowych. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do służb ratunkowych w Olesnie o godzinie 8:15, informując o kolizji czterech samochodów na trasie Drogi Krajowej nr 42, w okolicach miejscowości Strojec. Według relacji ochotników straży pożarnej z Praszki, zderzenie skończyło się lekkimi obrażeniami dla czterech osób.

Informacje Radio Opole donoszą jednak, że to nie jest jedyny incydent, jaki miał miejsce tego dnia na opolskich drogach. Na odcinku autostrady A4, w rejonie Olszowej, doszło do zdarzenia, w którym pojazd osobowy uderzył w barierki energochłonne. Powstałe utrudnienia w ruchu są widoczne na pasie prowadzącym do Katowic.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło pięciu pojazdów, które zderzyły się na 266 kilometrze autostrady A4, między węzłami Kędzierzyn-Koźle a Krapkowice. Incydent miał miejsce na podjeździe do Góry św. Anny, na pasie prowadzącym do Wrocławia. W wyniku zdarzenia, prawy i środkowy pas ruchu zostały zablokowane, na szczęście bez odnotowania poszkodowanych osób.

Na trasie Drogi Krajowej nr 45, w miejscowości Trzebiszyn, samochód ciężarowy wpadł w rowy, a jego naczepa zablokowała jezdnię. Obecnie obowiązuje tam ruch wahadłowy. Mieszkańcy gminy Niemodlin również doświadczyli drogowego incydentu – kierowca jednego z pojazdów stracił kontrolę w Szydłowcu Śląskim i doszło do dachowania. Jeden z uczestników tego zdarzenia wymagał interwencji służb medycznych.