Próba ucieczki przed policją z 4 promilami alkoholu we krwi w Strzelcach Opolskich

Próba ucieczki przed policją z 4 promilami alkoholu we krwi w Strzelcach Opolskich

36-letni mężczyzna, kierujący samochodem na ulicach Strzelców Opolskich, zignorował sygnały do zatrzymania podawane przez funkcjonariuszy policji, co rozpoczęło niebezpieczną pogoń. Po zakończeniu pościgu, test alkomatem wykazał zawartość prawie 4 promili alkoholu w jego organizmie. Teraz grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Informacja o mężczyźnie, prawdopodobnie nietrzeźwym i kierującym pojazdem, dotarła do dyżurnego strzeleckiej komendy. Patrol, który natychmiast został skierowany na miejsce, szybko namierzył sprawcę. Jego jazda była wyraźnym dowodem na to, że jest pod wpływem alkoholu. Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę, ale ten ominął radiowóz i ruszył do ucieczki. Na szczęście, siły porządkowe szybko udaremniły dalszą ucieczkę mężczyzny i zatrzymały go. Wyjęli z samochodu 36-letniego nietrzeźwego kierowcę, który nie był już w stanie utrzymać się na nogach.

36-letni kierowca Volkswagenem, mieszkający w powiecie strzeleckim, okazał się być pod wpływem blisko 4 promili alkoholu, co potwierdziło badanie alkomatem. Mężczyzna został aresztowany przez policję. Władze ścigania postawiły mu zarzuty niezatrzymania się do kontroli przez funkcjonariuszy oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.