Regularne szkolenie przewodników psów specjalnych w Prudniku

Regularne szkolenie przewodników psów specjalnych w Prudniku

W mieście Prudnik swoje umiejętności doskonaliło ponownie grono przewodników psów specjalnych. To tutaj odbywały się treningi mające na celu naukę wykrywania śladów narkotyków i materiałów wybuchowych przez zwierzęta. W tak istotnych ćwiczeniach uczestniczyli oprócz miejscowej policji, funkcjonariusze z Kluczborka, Kędzierzyna-Koźla i Opola.

Przewodnicy służbowych psów z garnizonu opolskiego, wspólnie ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi specjalizującymi się w odkrywaniu zapachów narkotyków i substancji wybuchowych, prowadzili szkolenie na terenie jednego z lokalnych przedsiębiorstw. Lokalizacja nie została wybrana przypadkowo – zamiarem było stworzenie jak najtrudniejszych warunków pracy dla uczących się.

Priorytetem tych regularnych ćwiczeń jest utrzymanie służbowych psów w optymalnej kondycji fizycznej i ciągłe doskonalenie ich umiejętności w zakresie wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych, nawet w miejscach bardzo trudnych do dostępu. Wszystko to ma na celu zwiększenie efektywności wykonywanej przez nich na co dzień służby.

Pancer, Lotka, Patek, Kir oraz Jamka – to właśnie te czworonogi wykazały się szczególnie dobrymi wynikami podczas treningów.