Rozpoczyna się 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu "Drum Fest"

Rozpoczyna się 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu "Drum Fest"

Po czteroletniej przerwie, miłośnicy perkusji znów będą mogli celebrować swoje pasje w Opolu na 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu „Drum Fest”. Wielkie talenty muzyki, jak Stick Men czy Deep Purple, zaszczycą miasto swoją obecnością. Niestety, plany otwarcia festiwalu uległy zmianie – koncert Raya Wilsona, zaplanowany na jutro (18.10), został odwołany.

Wojciech Lasek, twórca i długoletni organizator festiwalu, wyjaśnia: – Otrzymaliśmy oficjalne pismo od menadżera artysty z informacją, że Ray Wilson stracił głos po ostatnim koncercie. Jestem jednak przekonany, że w ciągu miesiąca Wilson wróci do pełni sił i zdrowia. Po koncercie w Białymstoku Wilson źle się poczuł i niestety utracił możliwość mówienia – podkreśla Lasek.

Organizator festiwalu dodaje jednak optymistycznie, że publiczność będzie miała szansę zobaczyć Raya Wilsona na scenie 22 listopada. Tegoroczną edycję „Drum Fest” rozpocznie natomiast koncert Jose Aponte Trio. – Jose Aponte jest jednym z najbardziej fascynujących perkusistów pochodzących z Portoryko. W Opolu nie mieliśmy jeszcze zbyt wielu gości z tego kraju, więc możliwe, że to pierwszy Portorykańczyk na naszym festiwalu. Na pewno jest to pierwszy perkusista z Portoryko, który będzie grał na „Drum Fest” w trio razem z Krzyśkiem „Pumą” Piaseckim i Stanem Michalakiem – mówi Lasek.

„Drum Fest” przygotował dla uczestników szereg atrakcji. Odbywają się tutaj nie tylko koncerty, ale także międzynarodowe konkursy i warsztaty prowadzone przez słynnych muzyków. Jednym z takich wydarzeń będzie koncert „Americans in Opole”, podczas którego wystąpią profesorowie i studenci akademii muzycznej z Denton Texas.

Festiwal rozłożony jest na dwa etapy, które odbędą się na przełomie października i listopada. Szczegółowy program można znaleźć na stronie festiwalu.