Rozwinięcie działań służb ratowniczych po dachowaniu samochodu w Urbanowicach

Rozwinięcie działań służb ratowniczych po dachowaniu samochodu w Urbanowicach

Jedno z niepokojących zdarzeń drogowych miało miejsce w dniu 26 grudnia 2023 roku. Wczesne, poranne godziny, około 5 rano, to czas, w którym dość niespodziewanie straż pożarna z JRG-2 została wezwana do miejscowości Urbanowice. Powodem zgłoszenia była groźna sytuacja – dachowanie jednego z samochodów.

Służby ratownicze podjęły natychmiastowe działania, mające na celu zarówno minimalizację szkód, jak i zapewnienie bezpieczeństwa. Pierwszym krokiem było zabezpieczenie obszaru zdarzenia, by uniknąć ewentualnych kolejnych zagrożeń. Następnie strażacy zdecydowali się na odłączenie akumulatora w rozbitym pojeździe, co jest standardowym procederem w takich okolicznościach.

Po tych czynnościach przyszła pora na gruntowne przeszukanie samochodu – poszukiwano ewentualnych ofiar czy poszkodowanych. Dodatkowo, zgodnie z relacją nieznanego świadka, teren wokół miejsca zdarzenia również został dokładnie sprawdzony. Informacje te sugerowały bowiem, że osoba kierująca pojazdem mogła opuścić miejsce wypadku. Wszystkie te działania zostały dokładnie opisane i podsumowane przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.